}

e-Pabianice Miasto przyszłości


1
pomysłów
wyzwanie zakończone

Nagrody

Organizator

Zdjęcie jury
Miasto Pabianice

Jury

Zdjęcie jury
Tryb konsultacji

Przedstawiamy dwie koncepcje architektoniczne zespołu szkolno-przedszkolnego na Zatorzu. Co o nich sądzisz i jakie rozwiązania Ty byś zaproponował?

W ostatnich latach nastąpiły poważne zmiany w zakresie organizacji opieki przedszkolnej i nauki w szkołach. W Pabianicach od wielu lat nie został oddany do użytku żaden nowy obiekt oświatowy. W ciągu tego czasu mieliśmy do czynienia z istotnymi zmianami demograficznymi. Zmieniła się struktura wieku mieszkańców naszego miasta w poszczególnych jego częściach oraz powstały od podstaw nowe osiedla skupiające dużą liczbę mieszkańców. Brakuje na nich przedszkola, szkoły oraz infrastruktury sportowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców, Prezydent Miasta Pabianic zdecydował o wykupieniu kilku działek na Zatorzu i rozpisaniu konkursu na przygotowanie koncepcji architektonicznej tego obszaru pod kątem oświatowym i sportowym. Efektem tej decyzji są projekty przygotowane przez dwa biura. Każdy z nich przedstawia nowoczesną wizję zespołu szkolno-przedszkolnego na miarę naszych potrzeb. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie dokumentacji technicznej. Prezydent chciałby poznać opinie mieszkańców w zakresie funkcjonalności i estetyki projektów. Uwagi pabianiczan pozwolą na przygotowanie optymalnego rozwiązania architektonicznego, które spełni oczekiwania przyszłych użytkowników tych obiektów.

Z koncepcjami można zapoznać się TUTAJ 

Zaloguj się aby dodać komentarz
252
Odpowiedzi
18
Wyzwań
492
Użytkowników

Projekt e-Pabianice współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020